Ge-Baek Hosin Sool

Škola Taekwon-Do ITF

Úvodní strana > Ge-Baek Hosin Sool > O škole GE-BAEK HOSIN SOOL

O škole GE-BAEK HOSIN SOOL

Úkolem školy Ge-baek Hosin sool je předávat toto bojové umění všem kdo mají zájem ho studovat v nepozměněné podobě tak, jak ho v minulém století představil zakladatel, generál Choi Hong-hi. Nechceme vychovávat rváče nebo sportovce, ale snažíme se vést každého žáka především k morálním principům a k tradičním hodnotám bojového umění jako celoživotní cesty. Důležitější než zisk zlatých medailí je pro nás vedení našich studentů k ideálům zásad taekwonda: zdvořilost, čestnost, vytrvalost, sebeovládání a nezkrotný duch. Přesto však máme v našich řadách třeba i několik vítězů Mistrovství České republiky nebo velmi úspěšné členy Střediska talentové mládeže (speciální dotovaný program pro děti), které se pravidelně umisťuje mezi nejlepšími třemi v ČR.

Považujeme se za novou generaci českého taekwonda a chceme zpřístupnit taekwondo všem opravdovým zájemcům ve všech městech. Aktuálně působíme ve více jak 20 tělocvičnách po České republice, a protože vychováváme stále nové a kvalitní nositele černých pásků s chutí trénovat, chystáme i otevírání nových skupin. Zárukou naší technické vyspělosti je náš korejský mistr Hwang Ho-yong, IX.dan, jedna z největších světových autorit taekwonda, u kterého pravidelně trénujeme a vzděláváme se. Mistr Hwang také jako jediný uděluje všechny technické stupně v naší škole, a tak má pravidelně kontrolu nad úrovní každého žáka. Tréninkem s naším panem mistrem nabízíme jedinečnou příležitost na poli bojových umění v naší republice - tedy např. tak jako já jsem měl možnost se učit od zakladatele taekwon-do za jeho života, máte i Vy teď možmost se učit od jednoho z nejlepších mistrů na celém světě. Nepromarněte tuto příležitost. Vyučujeme klasickou metodou, kdy po malých častech, které důsledně vysvětlujeme a procvičujeme, předáváme kompletní taekwondo a garantujeme tak pečlivým studentům rychlý technický růst a zdokonalení nejen po fyzické stránce. Korejská slova hosin sool znamenají "umění sebeobrany", a to je hlavním cílem našeho tréninku.

Techniky taekwonda jsou jednoduché a praktické a může je studovat opravdu každý bez rozdílu věku, pohlaví nebo fyzické zdatnosti. Mezi několika stovkami našich studentů jsou i děti předškolního věku ale i "dospěláci", kteří již oslavili půl století života. Často k nám chodí cvičit i rodiče s dětmi a výjimkou nejsou ani celé cvičící rodiny.

Doufám, že se Vám budou naše stránky líbit, ale především, že zavítáte na některý z našich tréninků a zkusíte, co to znamená TAEKWONDO!

Martin Zámečník (VII. Dan)
předseda školy