Ge-Baek Hosin Sool

Taekwon-Do ITF School

Od čtvrtka 3.12. začínáme v souladu s nařízeními vlády s tréninky. O tom, zda trénink bude fungovat, případně není-li pozměněn, se informujte v rozpisu tréninků na www.tkd.cz. Bílé (nepodbarvené) již fungují, ostatní se snažíme zprovoznit co nejdříve, ale záleží na vůli pronajímatelů tělocvičen. Vnitřní tréninky probíhají v rouškách bez možnosti kontaktu mezi studenty a s limitem 10 lidí. Pokud by to i přes zavedené dělení některých větších vnitřních tréninků některé skupiny omezovalo, tak operativně změníme pro další trénink. V harmonogramu akcí se můžete přihlašovat na Velké zimní soustředění a další víkendové akce. Děkujeme všem za podporu v této opravdu těžké situaci!

Taekwon a nashle třeba na soustředku!

Váš mistr 

Home page > Recruitment of new members > Application form

Application form

By filling in the application form you become the member of our school. You can visit all the trainings designed for you, visit our events, we pay for you membership fee in National Association, we inform you about the course of events etc… You have a duty to pay the membership fees. The membership expires in the case of death, exclusion or sign off. We are looking forward you at our trainings and camps!!!

Name: * Jméno pište i s diakritikou, např. Kateřina, Čeněk, ...
Surname: * Příjmení pište i s diakritikou, např. Čížek, Nováková, ...
Birth number: *  
I'm a stranger without a birth number

Contact data

Telephone: *
Email: *

Residence

City: *
Street:
ZIP Code: *

Have you practiced taekwondo ITF before?

At what school?

Group:
Choose a city (in Prague be more specific e.g.: Campanus), in that you will visit the trainings mostly
Notice:
(e.g.: info about health condition intercepting the common training, membership in basic school Zlíchov, House of Childs and juveniles or other organizations ensuring special memberships fees)
 

Application form to Český svaz Taekwon-Do ITF, z.s.

The members of the Ge-baek Hosin Sool School are also automatically enrolled in the Czech Taekwon-Do ITF Association (Český svaz Taekwon-Do ITF, z.s.) further (Czech ITF)

I agree that Czech ITF will process and record my personal data provided in connection with my membership in the Taekwon-Do ITF. I further agree that Czech ITF is authorized to provide my personal data to the ČUS Central Register (identification of athlete during competitions, etc.). The data is authorized by Czech ITF to process and register after the membership in Czech ITF has ended.
 

How did you find out about our school?

Info on website www.tkd.cz
Facebook
Instagram
Info on other website
Jakém?
Recruitment exhibition
Leaflet
From a friend, a family member
Od koho?
In the local press
Otherwise
Jak?