Ge-Baek Hosin Sool

Taekwon-Do ITF School

There is no equivalent for english. Czech text: GBHS opět nejúspěšnější škola!!!

November 12, 2018

There is no equivalent for english. Czech text:

30 zlatých medailí na MČR plus neuvěřitelné výkony některých jednotlivců plus až zázraky v týmech rovná se opět nejúspěšnější škola. Prostě tento rok jsme vyhráli všechny 3 vrcholové soutěže (STM, Finále STM a MČR), kam jsme nominovali naše borce. Výhry o 11 zlatých na finále STM a o 7 zlatých na MČR jsou opravdu pořádné příslovečné „parníky“, o které jsme předjeli ostatní školy. Právě zde se prokazuje nejen kvalitní příprava především na úrovni na STM, ale i profesionální práce s budováním členské základny.

Za všechny krásné momenty MČR (týmové speciály juniorů a juniorek, potvrzení dvojleté neporazitelnosti Majdy Koubkové, historický týmový Ge-baek v žákovské kategorii, vítězství matsogi žákyň ve všech váhovkách i týmech, statečný pooperační výkon Šárky Opičkové, s nataženým svalem zápas dokončivší naše nová posila Erika Stanoeva, neskutečný zvrat Marka Gugha ve finále týmového matsogi atd…) bych rád vyzvedl jeden, který kdyby se stal před pár stovkami let, tak by o něm existovala dodnes epická balada s názvem O Marýsovi.

Marek Pavlas neměl za sebou zrovna úspěšné Finále STM a MČR a jeho tým nastupuje na závěrečný zápas týmového matsogi. Prakticky prohrál, i přes svoje kvality, vše v prvním kole, takže se evidentně dostavila i frustrace. Zápasy se v týmu nevyvíjely zrovna nejlépe. Stav 4:4 a my už nemáme žádného velkého závodníka, takže jsem nucen nasadit Marýse proti o hlavu většímu karviňákovi. Při pozdravu je díky výškovému rozdílu a kvalitě karvinského boje (v mladších juniorkách vyhrály všechny váhovky i týmy) všem jasné, co se asi bude dít. Snažím se Marýsovi ještě vštípit, že musí být hrozně rychlej, a motivovat přihlížející k fandění. I oni však vnímají nemožnost naší výhry a mlčí. STŘIH O 30 SEKUND POZDĚJI. Marýs se opět zhmotňuje ve vzduchu s naskočenou rukou na soupeřově obličeji, vedeme u všech rozhodčích o několik bodů, soupeř je rozložen na atomy a několik desítek GBHSuláků skanduje freneticky Marýsovo jméno. Zápas vyhrán a Marýs se stává nesmrtelným hrdinou. Tolik asi k motivaci bojovat, i když se prohry dostavují opakovaně.

Děkuji všem závodníkům, jejich rodičům, učitelům, asistentům, našim sponzorům a v neposlední řadě super koučce Kačce a naší technické podpoře Kamče za to, že to mohu prožívat s Vámi.

Taekwon!

Váš mistr Martin Zámečník

author: Martin Zámečník


Show all